ساعت تجلی و عبادت تفکر

بسم الله الرحمن الرحیم، الحمد لله رب العالمین، الحمد لله کما هو اهله، اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم، اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذالک، السلام علیک یا ابا عبد الله الحسین سلام الله علیه

یک ساعت تفکر را در روایات داریم که از عمری عبادت حضرت دوست با فضیلت تره! خوب این ساعت چیه! همون شصت دقیقه است؟ فکر نمی کنم!! ببین، وقتی سوزنی از دست انسان روی زمین میفته، انسان میگرده تا پیداش کنه، شاید تا چند وقت پیداش نکنه؛ ولی اون لحظه ای که پیداش کرد را اهل مفهوم میگند: ساعت!
گاهی انسان در آفریده های خدا فکر می کنه در چگونگی ربطشون با هم، نظمشون، وجود داشتن یا نداشتنشون، آن نقطه ای که آغاز شدن، یا از کجا وجود گرفتن...
انسان وقتی فکر می کنه، فکر می کنه، یکدفعه چیزی را میابه! به یه جوابی خداوند  دلش را روشن میکنه! به اون پیدا کردن میگن ساعت! چرا حالا تفکر از عبادت بالاتره؟؟؟ شاید یکی از جوابهاش این باشه که:
عبادات ما اینه که خدا را بیابیم و غرق در جلوه های او بشیم! وقتی انسان در آفریده های الهی فکر می کنه یکدفعه عقل انسان به نوری از خدا درباره آنچیزی که از صنع الهی دربارش فکر می کنه، روشن میشه! و تجلی ای  از خداوند سبحان را می یابه! یعنی همونی که با عبادت باید بهش رسید! (حداقل از جنبه دریافت جلوات الهی) این است که نتیجه تفکر، یافتن جلوه های حضرت دوسته!  لذا رو این دلیل شاید فضیلتش از عبادت بیشتره! البته با عبادات هم همینطور میشه، بدین معنی که تجلی های الهی را در خودمان و موجودات می یابیم!  البته تفکر و عبادت  هرکدام جنبه ای از نیاز وجودی ما را تامین می کنند.

اون زمانی را هم که خدا تجلی میکنه را لحظه می گویند
یعنی میشه ما هم لحظه به لحظه خدا را بیابیم؟

/ 2 نظر / 22 بازدید
دعوت از بلوغ

با سلام و ادب بلوغ آپ شده . وقت کردین تشریف بیارین . عنوانش هست : مناظره سلمان و طناز بلوغ ( نهایت لذّت در اوج ذلّت )

ماری

کاش از این ساعتها داشتم توی زمانهای سپری شده ی عمرم !