جهاد اکبر 6 (عزیز دل، معاد تو آغاز شده...)

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم العن اول ظالم ظلم حقم محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذالک صلی الله علیک یا ابا عبد الله الحسین سلام الله علیه صلی الله علیک یا رقیه سلام الله علیها

 

مقدمه
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: این را بدان که همراه تو آخرت است. براین بنا همراه من، عمل واقع شده که در متن آن آخرت است. و اعمال ما چه با خلوص و معرفت باشد چه بگونه ای دیگر، محصول معاد یک ساعت پیش ماست. و این نیست که فعل ما یک آغاز باشد!!

بحث اول
انسان هر لحظه گرفتار معاد خودش است. یعنی این سخن و بیان، این رفتار من، بر نماز امروز من نشسته است. اینکه در 3 نوبت یا پنج وقت به ما گفتند نماز بخوانید، این دارای اسرار است و یکی از اسرارش اینست که نفس در معاد خودش گرفتار نشود! گرفتار عذاب الهی نشود!
یک وقت عزیزان به نمازهاتون یک نگاه اجباری و صرف تکلیف نکنید! اگر یک سخن زشتی الان گفتم، عزیز دل این محصول معاد نفس من است در یک ساعت پیش! من اون یک ساعت پیش، یک عملی و یک کاری انجام دادم، یک غفلتی انجام دادم، شده این سخن زشت!
حضرت امیر سلام الله علیه نشسته بودند. از دوستان آقا بود، هنگام نشستن خورد زمین و دستش شکست! آقا نصیحتش کرد و مطالبی را فرمود که چه کار بکند. حضرت فرمود که چه  کار بکند. حضرت فرمود فلان کار را نکردی، اینگونه شد،
اینطور نیست که ما بگیم هنگام نماز، دعا، و... غوغا می کنم، فلان می کنم! نه! این نتیجه چند لحظه قبل و روز ماست.

بحث دوم
پروردگار برای ما بیان کرده "کان الله علی کل شی رقیبا" هواستون باشه من مرافقبتونم! این مراقبت باین معنا نیست که خداوند، بالا نشسته و مشاهده ماست! خداوند از طریق نفس ما و بروز ما، رقیب ماست.
"لا یکتمون الا حدیثا" هیچ سخنی شما نمی گویید، مگر این که در نفس شما ثبت می شود و معادتان با همین سخن ها تحقق چیدا می کند. لذا انبیا مراقبت از خودشان داشتند. حتی رسول خدا و ذوات مقدس اهل بیت سلام الله علیهم!
اگر اهل بیت معصوم هستند، به خاطر این نیست که از اول معصوم بودند! عصمت، مححصول عمل آنها بوده! و این طور نیست که رسول خدا صلی الله علیه و آله که در اوج بودند، لزوم به مراقبت نداشته اند! بلکه تا زمانی که انسان در این نظام خلقی عالم قرار گرفته، نیاز به مراقبت دارد.

بحث سوم
هیچ چیز نزد پروردگار مخفی نمیشه و همه اینها در صعق جان ما، در نفس ما ضبط و ثبت میشه. ولذا گاهی انسان می بینه، یه انسان عالی، یک وقت عوض شد! گمراه شد! چرا؟ این، محصول یک فعلی است، که قبلا انجام داده! خودش هم متوجه نیست! این میشه معاد نفس!
معاد نفس در قیامت خصوصیتش اینه که انبساط داره، والا الان شروع شده! و اینکه رسول خدا صلی الله علیه و آله روزی 70 مرتبه استغفار می کردند، براهمین بوده! چراکه لحظه به لحظه معاده!
اگر از این منظر و دید به خودمون نگاه کنیم و مطالبی که بیان شده را ملاحضه بکنیم، به لطف الهی نقصهامون را می بینیم! لازم نیست کسی به ما بگه! چراکه اگر چشممان می بینه و گوشمان می شنود، به این نفس است! و قدرتی خداوند به او داده که اگر یه ذره تامل بشه نقصانها را نشان می دهد.

خُب، ما از صبح تا شب که یادمون میره؟! آخه توجه نیست! فکر می کنه ها، هر لحظه براش یه چیز جدیده! نه عزیز من، اینطوری نیست. هر لحظه تو محصول خلق قبلیه! تو همونی هستی که خلق کردی! چگونه بودی؟ فردا همانطور میشی! شکلش فقط یک مقدار عوض میشه!
گاهی انسان بعضی آدم ها را می بینه،  حتی در علما و اصحاب اهل بیت و گاها از فرزندان ائمه سلام الله علیهم، که اصلا زیر و رو شدند و صراط را گم کردند! فکر میکنه مال الانشه! نه!
از ما نخواسته اند قرآن  را فقط بخونیم! خواسته اند ببینیم، خوب نگاه کنیم که ای انسان معاد تو آغاز شده!!

........................................................................................................................
انشالله به تفضل حضرت قدوس ادامه دارد
دوستا ببخشند هنوز بهشان سر زده نشده، آخه هنوز رایانه مشکل داره
اگه در رابط با این بحث مشکلی هست خیلی خوشحال میشم بیان کنید و نقد کنید

/ 3 نظر / 27 بازدید
احسان برادری از بلوغ

سلام بلوغی های عزیز . داستان بروز شده بلوغ رو خوندین یه ندایی بدین . عنوانش هست : " خدا !! تو دیگه کی هستی؟ "

با سلام وتبریک عید معنی واژه عید رو در آخرین مطلب سال 90بلوغ دوباره خوانی کنین شاید خالی از لطف نباشه.

اگر اهل بیت معصوم هستند، به خاطر این نیست که از اول معصوم بودند! عصمت، مححصول عمل آنها بوده! و این طور نیست که رسول خدا صلی الله علیه و آله که در اوج بودند، لزوم به مراقبت نداشته اند! بلکه تا زمانی که انسان در این نظام خلقی عالم قرار گرفته، نیاز به مراقبت دارد. یا علی(ع) مدد. خدا قوت مطالب خیلی خوبی دارید . ولی باعرض پوزش باید بگم که تو این یک مورد بالا که نوشتید باتوجه به حدیث نورانیتی که مولا فرمودند وخودتون هم داخل سایت گذاشتین و....فکر میکنم عصمت و معصومیت اهل بیت (ع) مال این دنیا نیست یعنی 14معصوم جدا شده از نور خود خدا می باشند. این جور که شما می گید در اینجا معصوم بودن معنا پیدا نمیکنه چون معصوم فقط در این دنیا نبودند بلکه ایشان در تمامی عوالم قبل از خلقت هرشی ای معصوم بوده اند به نظر من معصوم پاک واطهر از آن دنیا به این دنیا آمده وپاک واطهر هم می ماند و نیازی به مراقبت نفس ندارد چون معصوم برای کارهای دیگری به زمین آمده اند. با توجه به حدیث ما مثل شما می خوریم - می آشامیم_بین بازارها راه می رویم ولی خلقتمان چیزدیگری است ما مثل شما نیستیم.. درصورت لزوم ایمیل www.aksohraby@yahoo.com