تحصیل معرفت و محبت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذالک صلی الله علیک یا ابا عبد الله الحسین سلام الله علیه

طریقه توجه باطنى و توسل دائمى سالک به حضرت ولى عصر (عجل الله تعالى فرجه الشریف)

[اى عزیز! سالک باید] در همه اوقات در باطنش حال توسلى به حضرت وجه الله، خلیفه الله، نور الله الانوار و ضیائه الازهر و حجته الاعظم، وجود مبارک خاتم الاوصیاء، امام زمان (عجل الله تعالى فرجه الشریف) و انتظار ظهور نور مبارک و ایام سلطنت آن بزرگوار - ارواح العالمین فداه - را داشته [و ]در تعقیب نمازهاى پنج گانه مداومت به ذکر اللهم عرفنى نفسک1 و قرائت سه مرتبه سوره مبارکه توحید را به نیابت آن حضرت و دعاى عهد را هر صباح ترک ننماید.
خلاصه: چون روى خودش قابلیت توجه به حضرت قدوس تعالى ندارد و از ظلمات معصیت و غفلت، روسیاه و پریشان و بى‏آبرو است، عرض بکند: اللهم ان ذنوبى قد اخلقت وجهى فاتوجه الیک بوجه خلیقتک المشرق عندک2، (بارالها! همانا گناهان من، مرا در نزد تو بى‏آبرو کرده، پس به وسیله آبروى خلیفه‏ات که در نزد تو روى درخشانى دارد، به تو روى مى‏آورم)3.

دستورالعملى مهم براى سالکان طریق حب و معرفت‏

‏[اى سالک عاشق!] در اخبار وارد شده که هر کس، حدثى از او سر بزند و وضو نگیرد، بر من جفا نموده و آن کس که وضو بگیرد و دو رکعت نماز نخواند، بر من جفا کرده و هر کس این دو رکعت نماز را بخواند و پس از آن مرا نخواند، مرا جفا نموده و آن کس که وضو بگیرد و دو رکعت نماز به جاى آورد و پس از نماز، مرا بخواند و من دعایش را جواب نگویم، من بر او جفا نموده‏ام و من خدایى جفا کار نیستم4 و لذا یکى از مشایخ ما5قدس الله سره و جزاه عنى خیر جزاء المعلمین المربین مرا به عمل به مضمون این روایت سفارش مى‏فرمود، وى گفت: پس از این دو رکعت نماز، به سجده روید و از خدا بخواهید که محبت و معرفت خودش ار نصیب شما فرماید.6................................................................................................................................
به نقل از کتاب باده گلگون (چهار صد و چهل کلمه در سلوک الى الله)
نام نویسنده: آیة الله حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزى(رحمت الله علیه)

1) اللهم عرفنى نفسک فانک ان لم تعرفنى نفسک لم اعرف نبیک اللهم عرفنى رسولک فانک ان لم تعرفنى رسولک لم اعرف حجتک اللهم عرفنى حجتک ان لم تعرفنى حجتک ضللت عن دینى، (خدایا! خودت را به من بشناسان که اگر خودت را به من نشناسانى رسولت را نخواهم شناخت؛ خدایا! رسولت را به من بشناسان که اگر رسولت را به من نشناسانى، حجتت را نخواهم شناخت: خدایا! حجتت را به من بشناسان که اگر حجتت را به من نشناسانى، از دین خود گمراه خواهم شد). الکافى؛ ج 1 ص 337؛ بحار؛ ج 52 ص 146.

2) این دعا از دعاى حضرت یوسف (علیه السلام) اقتباس شده است، بحارالانوار؛ ج 12 ص 230؛ مستدرک الوسائل؛ ج 5 ص 230.
3) رساله لقاء الله، ص 115 و 116.
4) وسائل الشیعه؛ ج 1 ص 382؛ بحارالانوار؛ ج 77 ص 308.
5) جمال العارفین آیه الله آخوند مولى حسینقلى همدانى قدس سره العزیز.
6) اسرار الصلوه؛ ص 97.

/ 1 نظر / 36 بازدید
سلامی از بلوغ

سلام وقتتون به خیر مطلب جدید بلوغ رو با عنوان " بالاترین محبوب " بخونین . از اینکه خوانندگانی مثل شما داریم به خودمون می بالیم ..